Sortides / Colònies

SORTIDES ESCOLARS

Sortides E. Infantil 2021/22

P3 P4 P5
1r Trimestre   19 d’octubre: Parc de ca l’Arnús (matí). 26 d’octubre: Parc de ca l’Arnús (matí)

23 de Novembre: Parc Francesc Macià (Malgrat de Mar)

10 de desembre: Sortida a la bústia del Barri (matí)

2n Trimestre 23 de febrer: la Granja a Can Montcau (Roca del Vallès)

Pendent data: Parc de ca l’Arnús (matí)

27 de gener: Museu Blau (BCN) . “La natura al nostre abast (matí)

9 de març: Parc Francesc Macià (Malgrat de Mar)

 

7 d’abril: Biblioteca de Lloreda (matí).

25 de gener: Auditori de Barcelona .

“Pica-so” (matí)

23 de març: Teatre Anglès a l’escola.

31 de març: Biblioteca de Lloreda (matí).

3r Trimestre 26 d’abril: Can Sala (Montornès del Vallès)

 

18 de maig: Auditori de Barcelona. “Els colors del metall”. (matí)

26 de maig:  Biblioteca de Lloreda (matí)

26 d’abril: Can Sala (Montornès del Vallès)

18 de maig: Auditori de Barcelona. “Els colors del metall”. (matí)

26 d’abril: Can Sala (Montornès del Vallès)

Sortides Primària 2021/22

C. Inicial C. Mitjà C. Superior
1r Trimestre 9 novembre:  2n Can Solei i Ca l’Arnús. (tot el dia)

17 desembre: 1r i 2A Taller de plàstics (a l’escola)

2 novembre: 4t Fem un hotel d’insectes  i un jardí de papallones (a l’escola)

3 novembre: 3r  Molí de paper a Capellades (tot el dia)

5 novembre: 4t Banda Ampla a l’Auditori de Barcelona (matí)

9 novembre: 3r El món dels artròpodes (a l’escola)

26 novembre: 3r Cobla 2.0 al Palau de la música (BCN) (matí)

6 octubre: 5è Taller de pocions de bruixa a l’escola (matí)

 20 octubre: 5è i 6è Ruta per la serralada de Marina.

Novembre: 5è Taller Scrath-Robòtica a BDN-Lab

Novembre: 6è Taller d’impressió 3D al BDN-Lab

2n Trimestre 11 gener: 2B  Taller de plàstics (a l’escola)

 

8 de febrer:  2n Teatre del Liceu (matí)

 

24 febrer:  2A Biblioteca de Lloreda (matí)

3 març: 2B  Biblioteca de Lloreda (matí)

10 març: 2n Taller de la guàrdia urbana  a l’escola (matí)

17 març: 1r Biblioteca de Lloreda (matí)

A det.: 1r Can Solei i Ca l’Arnús. “Els animals del parc”. (tot el dia)

1 abril: 1r i 2n:  Teatre d’anglès al Círcol Catòlic de Badalona (matí)

16 febrer: 3r i 4t Teatre en anglès al Círcol Catòlic (BDN) (matí)

22/23 febrer (a confirmar): 3r activitat de música gratuïta al  Teatre principal de BDN

8/9 febrer (a confirmar): 4t Act. De música gratuïta al teatre principal de BDN (matí)

Març: 4t Parc arqueològic i mines de Gavà (tot el dia)

a det.: 4t  Museu de les matemàtiques (tot el dia)

25 gener: 5è i 6è Teatre d’anglès al Círcol Catòlic

2 febrer: 6è Badakorfball

2 febrer: 5è Taller

microcosmos a l’escola

4 febrer: 5è Museu de Badalona Termes + Casa dofins

16 febrer: 6è Palau de la Música “Flamencat” i Museu d’Història (tot el dia)

8 març: 5è Música al Teatre principal  “Les 4 estacions”

16 març.: 5è Activitat Íbers  al poblat Ibèric de Puig Castellar. (tot el dia)

A det.: 5è i 6è Museu del Disseny

 

6, 7 i 8 abril: Colònies 6è

3r Trimestre 24 maig: 1r i 2n  Jalpí Aventura (Arenys de Munt)

(tot el dia)

31 maig: 1r Teatre al Liceu de Barcelona (matí)

3 maig: 3r i 4t Parc de Can Zam de Sta. Coloma. (tot el dia) Gratuïta

 

24 maig: 3r El pastor i el seu ramat a Sant Boi del Ll. (tot el dia)

2 maig: 5è Cantània

20 maig: 5è Badatletisme

24 maig: 6è Paralimpíada


ALTRES SORTIDES

Cada any escolar, tots els cicles realitzen altres sortides no programades a principi de curs. Aquesta falta de previsió és deguda a que al llarg del curs apareixen altres possibilitats i condicionants que no es podien contemplar a l’inici. Així mateix passa amb les colònies de final de cada cicle. Tanmateix, totes aquestes sortides tenen l’aprovació del Consell Escolar.